Vinski liker

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

tema odprta - 4. okt 2003 21:06 | ogledi: 6.969 | odgovori: 3

Zdravo!

Nikakor ne morem najti recepta za vinski liker. Prosim, ce mi lahko kdo pomaga!

LP, Kolma

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. okt 2003 9:53

Tukaj pa je moj teranov liker Teranov liker 1 l terana 50 dag sladkorja 1 vrečka vaniljevega sladkorja 1 limona 1 dl ruma 2 dl žganja 1. V lonec nalijemo vino in dodamo obe vrsti sladkorja. Limono operemo z vročo vodo (še najbolje je, če so limone nekaj časa namočene v slani vodi). Limone zelo tanko olupimo. Lupino dodamo v lonec. 2. Vino s sladkorjem in limonino lupino zavremo. Vmes pogosto premešamo, da se sladkor stopi. Takoj ko začne vreti, lonec odstavimo in vsebino ohladimo 3. Hladnemu vinu prilijemo alkohol in premešamo. Precedimo in prelijemo v manjše, dobro oprane steklenice. lp mimika

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

6. okt 2003 15:55

VINSKI LIKER - moje prababice 1 l VINA 3/4 kg SLADKORJA 3 VANILIN SLADKORJE 1 LIMONA - SOK 1/4 l RUMA Vino z začimbami segrevamo, pazimo da ne zavre. Prilijemo rum. Ohlajeno shranimo v steklenice. LP, Packa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti